Slektstavle

SLEKTSTAVLE                                                                 Side 1

 

         De fleste av mine aner på farsiden er fra Vestfold , med Nøtterøy og Slagen. På morsiden kommer vi til Hordaland

         med , Osterøy og Eksingedalen.              For mer detaljerte opplysninger må du se på alfabetisk aneregister.

 

                *************************************************************************************    

 

1. Roar Hansen      (Svingen)           f.-20.02-1951 Torød, Nøtterøy, Vestfold

 

                ************************************************************************************                      

                                                                                            Foreldre

 

2. Harald Hansen    (Svingen)          f.-09.04-1915 Torød, Nøtterøy        d.-20.02-1985 Torød, Nøtterøy, Vestfold

3. Liv Hatlestad                                  f.-14.03-1922 Teie, Nøtterøy           d.-13.01-1987 Vestfold Sentralsykehus, Tønsberg

 

                ************************************************************************************                      

                                                                          Besteforeldre  (3 generasjon)

 

4. Ole Hansen                                     f.-29.07-1883 Strengsdal, Nøtterøy  d.-04.06-1981 Gipø Pleiehjem, Nøtterøy

5. Andrea Tømmereik                       f.-18.06-1888 Tømmereik, Nøtterøyd.-21.10-1937  Sykehus i Oslo

                ………………………………………………………………………………………………………………

6. Ole Haldorson Hatlestad              f.-13.10-1878 Lavik, Eksingedalen, d.-28.10-1949 Teie, Nøtterøy, Vestfold

7. Kari Johannesdatter Bruvik         f.-17.11-1882 Bruvik på Osterøy    d.-27.01-1971 Heistad bakeri, Telemark.

 

                ************************************************************************************                      

                                                                              Oldeforeldre  (4.generasjon)

 

8. Hans Edvard Olsen                       f.-27.12-1854 Buberg, Nøtterøy        d.-02.01-1934 Nordre Torød, Nøtterøy, Vestfold

9. Anne Louise Andersdatter           f.-19.08-1850 Strengsdal, Nøtterøy   d.-25.05-1900 Nordre Torød, Nøtterøy, Vestfold

                ………………………………………………………………………………………………………………

10. Marthin Johansen                       f.-21.07-1861 Græsberget, Grue, Hedmark    d.-                                        USA ?

11. Ingeborg Kristoffersen                f.-19.10-1864 Tømmereik, Nøtterøy               d.-ca.1945 Chicago          USA

                ………………………………………………………………………………………………………………

12. Haldor Olsen Lavik                     f.-         -1847 Lavik i Eksingedalen  d.-23.03-1919 Hatlestad i Bergsdalen, Hordaland

13. Anna Nilsdatter Leiro                 f.-29.09-1847 Leiro i Stamnes          d.-         -1940 Hatlestad i Bergsdalen, Hordaland

                ………………………………………………………………………………………………………………

14. Johannes Jonsson Bruvik          f.-19.08-1855 Ytre Bruvik , Osterøy d.-28.01-1914 Ytre Bruvik, Osterøy, Hordaland

15. Malena Andersdatter Åsheim   f.-         -1859 Vaksdal, Dale               d.-         -1934                                            

 

                ************************************************************************************                      

                                                                              Tippoldeforeldre  (5 generasjon)

 

16. Ole (Helgesen) Chr.Hansen       f.-25.07-1826 Haukemyr, Nøtterøy             d.-26.01-1905 Haukemyr, Nøtterøy, Vestfold

17. Inger Lovise Sørensdatter          f.-12.11-1827 Søndre Roppestad, Nøtterøy d.-16.02-1910 Haukemyr, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….

18. Anders Larsen                              f.-04.12-1820 Strengsdal, Nøtterøy  d.-         -1864 Strengsdal, Nøtterøy, Vestfold

19. Lovise Maria Hansdatter           f.-16.05-1810 Strengsdal, Nøtterøy  d.-18.05-1886 Strengsdal, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

20. Johan Olsen Græsberget             f.-19.07-1810 Græsberget, Grue      d.-27.10-1878 Græsberget, Grue,    Hedmark

21. Anne Mortensdatter                    f.-18.11-1821 Græsberget, Grue      d.-                                                          Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

22. Kristian Kristoffersen                  f.-20.01-1838 Øvre Buerstad, Nøtterøy d.-11.04-1911 Torød, Nøtterøy, Vestfold

23. Anne Kristine Andersdatter       f.-06.09-1835 Strengsdal, Nøtterøy       d.-17.12-1920 Ormelett på Tjøme, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

24. Olav Nilsson Lavik                      f.-1803 På gården Lavik i Eksingedalen   d.-      -1888 Lavik                  Hordaland

25. Marta Johannesdatter Nåmdal                f.-1807 Nåmdal i Modalen                        d.-      -1882 Lavik                    Hordaland           

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

26. Niels Olsson Leiro                        f.-1822 På gården Lillejord                                                                             Hordaland

27. Ingeborg Monsdatter Stamnes f.-1822 Stamnes                                 d.-           Leiro, Stamnes                    Hordaland           

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

28. Jon Johannesson Bruvik            f.-1828 Ytre Bruvik , Osterøy,         d.-          Ytre Bruvik, Osterøy,          Hordaland

29. Kari Johannesdatter                    f.-1832 Dalseid , Stamnes                                                                               Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

30. Anders Larsson Åsheim             f.-         -1834 Åsheim, Osterøy,       d.-         -1903 Bruvik, Osterøy,        Hordaland

31. Ingebjørg Johannesdatter          f.-11.03-1829 Tunes, Ytre Arna      d.-14.11-1914 Bruvik, Osterøy,       Hordaland

                ************************************************************************************                      

                                                               Tipp–Tipp-Oldeforeldre  (6 generasjon)                                                                   

 

32. Helge Olsen                                   f.-         -1795 Haukemyr, Nøtterøy        d.-05.08-1864 Haukemyr, Nøtterøy,Vestfold

33. Else Fransdatter                           f.-06.12-1796 Øvre Elgestad, Nøtterøy  d.-08.05-1882 Haukemyr, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

34. Søren Christophersen                  f.-10.01-1793 Buberg, Nøtterøy        d.-02.06-1856 Buberg, Nøtterøy, Vestfold

35. Maren Mathisdatter                    f.-03.01-1785 Roppestad, Nøtterøy   d.-30.03-1849 Buberg, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

36. Lars Paulsen                                 f.-14.03-1790 Grimestad, Tjøme      d.-30.05-1870 Strengsdal, Nøtterøy, Vestfold

37. Marte Maria Andersdatter         f.-24.08-1791 Strengsdal, Nøtterøy  d.-02.05-1861 Strengsdal, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

38. Hans Pedersen                             f.-17.09-1780 Nordre Føyn, Nøtterøy  d.-         -1815 Borte på Sjøen

39. Live Maria Arnesdatter              f.-09.12-1781 Strengsdal, Nøtterøy     d.-09.01-1849 Strengsdal, Nøtterøy,Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

40. Ole Johansen                                f.-1781                                                 d.-1835                                                 Hedmark

41. Gjertrud Olsdatter                        f.-1786                                                 d.-24.12-1866                                     Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

42. Morten Mathisen Græsberget    f.-19.07-1795 Grue med Brandval,                                                                               Hedmark

43. Anne Henriksdatter                     f.-18.10-1795 Grue med Brandval,                                                                               Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

44. Kristoffer Mathisen                     f.-05.11-1801 Ø.Buerstad, Nøtterøy d.-13.03-1876 Ø.Buerstad, Nøtterøy, Vestfold

45. Ingeborg Rasmusdatter              f.-09.09-1806 Trolltorød, Nøtterøy   d.-19.07-1849 Ø.Buerstad, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

46. Anders Hansen                            f.-28.10-1803 Strengsdal, Nøtterøy    d.-        -1872   Tømmereik, Nøtterøy, Vestfold

47. Rebekka Pedersdatter                                f.-13.09-1791 Tømmereik, Nøtterøy  d.-07.06-1871 Tømmereik, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….    

48. Nils Olavson Lavik                      f.-1781 Lavik Eksingedalen             d.-1854 Lavik Eksingedalen,           Hordaland

49. Agata Andersdotter Flatekval   f.-1778 Flatekval                                               d.-1872 Lavik Eksingedalen,           Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….

50. Johannes Olavsson Nåmdal      f.-1774 Nåmdal                                  d.-1858 Nåmdal                                 Hordaland

51. Maria Rasmusdotter Nygard    f.- 1782 Nygard                                  d.-1808 Nåmdal                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….

52. Olav Johannesson Leiro             f.-1780 Leiro                                       d.-1833 Leiro i Stamnes                    Hordaland

53. Dordi Knutsdotter Straume       f.-1782 Straume                                 d.-1856 Leiro i Stamnes                    Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….

54. Mons Johannesson Stamnes     f.-1787 Stamnes                                 d.-1848 Stamnes                                Hordaland

55. Anna Eiriksdotter Eide               f.-1797 Eide                                        d.-1892 Stamnes                                Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….    

56. Johannes Jonsson                        f.-1776 Ytre Bruvik, Osterøy           d.-                                                          Hordaland

57. Marta Johannesdatter                                f.-1796 Ytre Bruvik, Osterøy           d.-                                                          Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….    

58. Johannes Olsson Dale                 f.-1801 Dale                                        d.-1847 Dalseid i Stamnes                               Hordaland

59. Maria Nilsdotter Dalseid            f.-1803 Dalseid                                   d.-                                                          Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….    

60. Lars Andersson Åsheim             f.-1806. Åsheim, Osterøy                  d.-1885                                                 Hordaland

61. Ingrid Nilsdatter                           f.-1807 Ytre Ådna, Osterøy              d.-1889                                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

62. Johannes Johannesson                              f.-1791 Tunes, Osterøy                     d.-1886                                                 Hordaland

63. Magdeli Johannesdatter             f.-1800 Romslo, Osterøy                  d.-1885 Tunes Osterøy,                     Hordaland

 

                ************************************************************************************                      

                                                               3.Tipp-Oldeforeldre   (7 generasjon)

 

64. Ole Ingebretsen                            f.-1743 Lørte i Slagen                        d.-1805 Haukemyr, Nøtterøy,         Vestfold

65. Dorte Olsdatter                             f.-1760 Mellom Bolæren                  d.-1830 Panne i Sem,                        Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

66. Frans Olsen                                   f.-1758 Øvre Tandstad, Nøtterøy   d.-1832 Vestre Nygård, Nøtterøy,   Vestfold

67. Maria Hansdatter                        f.-1755 Østre Ekenes, Nøtterøy       d.-1831 Vestre Nygård, Nøtterøy,   Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

68. Kristoffer Andersen                     f.-1754 Gogstadlia, Sandar              d.-1839. Buberg , Nøtterøy ,             Vestfold

69. Live Olsdatter                               f.-1751 Buberg, Nøtterøy                  d.-1802 Buberg, Nøtterøy,                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

70. Mathis Knutsen                           f.-1755 Søndre Roppestad                               d.-1811 Søndre Roppestad, Nøtterøy, Vestfold

71. Inger Evensdatter Glomstein     f.-1757 Glomstein                              d.-1795 Søndre Roppestad, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….    

72. Paal Gulliksønn                            f.-            Grimestad, Tjøme              d.-                                                          Vestfold

73. Gunnhild Larsdatter                    f.-            Haug på Tjøme                  d.-                                                          Vestfold               

                                                                                                                                                                                                            ………………………………………………………………………………………………………………

74. Anders Svendsen                         f.-         -1755 Bergan, Nøtterøy       d.-19.11-1831 Strengsdal, Nøtterøy, Vestfold

75. Margrete Maria Hansdatter      f.-25.07-1751 Rubberød, Nøtterøy  d.-13.11-1827 Strengsdal , Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

76. Peder Larsen                                 f.-20.12-1748 Nordre Føyn, Nøtterøy  d.-          1831 Nordre Føyn, Nøtterøy, Vestfold

77. Margrete Andersdatter                               f.-30.11-1749 Nordre Føyn, Nøtterøy  d.-18.06-1831 Nordre Føyn, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

78. Arne Andersen                             f.-1748 Strengsdal, Nøtterøy            d.-1803 Strengsdal, Nøtterøy,          Vestfold

79. Mari Evensdatter                         f.-1737 Skrafskjær, Nøtterøy           d.-1814 Strengsdal, Nøtterøy,          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

80. Johan Larsen Raaskoinen         f.-1738                                                 d.-1816                                                 Hedmark

81. Eli Sigfridsdatter                          f.-1752                                                 d.-06.03-1832                                     Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

82. Ole Sigfridsen                               f.-1756                                                 d.-18.07-1820                                     Hedmark

83. Ingri Danielsdatter                       f.-1750 Skulstadberget, Grue           d.-17.08-1816                                     Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

                                                                                                             

84. Mathis Mortensen                       f.-1776                                                 d.-23.01-1836                                     Hedmark

85. Marthe Samuelsdatter                               f.-1775                                                 d.-14.05-1840                                     Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

86. Henrik Olsen                                 f.-1770                                                 d.-31.01-1825                                     Hedmark

87. Anne Olsdatter                             f.-1769                                                 d.-28.01-1827                                     Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

88. Matthis (Mathias) Thorsen        f.-15.11-1763 Brevik, Nøtterøy      d.-19.12-1844 Øvre Buerstad, Nøtterøy, Vestfold

89. Marte Kirstine Christophersdatter  f.-03.09-1774 Øvre Buerstad     d.-12.11-1814 Øvre Buerstad, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

90. Rasmus Arvesen                          f.-14.11-1773 Nedre Skjerve, Nøtterøy d.-          Trolltorød, Nøtterøy,   Vestfold

91. Helvig Olsdatter                           f.-                                                           d.-           Trolltorød, Nøtterøy,          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

92. Hans Kristensen                           f.-04.08-1767 Nedre Skjerve, Nøtterøy d.-06.02-1831 Samstykket, Nøtterøy, Vestfold

93. Synnøve (Sønni) Torgesdatter  f.-         -1773 Østre Hovland, Nøtterøy d.-29.12-1839 Samstykket, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

94. Peder Rasmussen (Per Tømmerek)   f.-14.11-1762 Østre Nøtterøy d.-1842 Tømmereik, Nøtterøy,        Vestfold

95. Berte Maria Evensdatter            f.-21.10-1759 Søndre Gipø, Nøtterøy d.-09.06-1854 Tømmereik, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

112. Jon Monsson                              f.-1715 Ytre Bruvik, Osterøy           d.-1786 Ytre Bruvik, Osterøy,          Hordaland

113. Guri Johannesdatter d.y.          f.-1732 Hekland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

114. Johannes Olsson                        f.-         Ytre Bruvik, Osterøy             d.-           Ytre Bruvik, Osterøy,         Hordaland

115. Kari Larsdatter                          f.-1759 Ytre Bruvik, Osterøy           d.-1837  Ytre Bruvik, Osterøy,         Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

120. Anders Larsson Åsheim           f.-1779 Rongve, Osterøy                  d.-1827                                                 Hordaland

121. Eli Larsdatter                             f.-1773 Votlo, Osterøy                      d.-1857  Åsheim                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

122. Nils Olavsson                             f.-1775 Ytre Ådna, Osterøy              d. 1814  Ytre Ådna, Osterøy,           Hordaland

123. Gjertrud Eiriksdatter                 f.-1777 Ådnatveit,Hordaland          d.-                                                          Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

124. Johannes Johannesson            f.-1760 Tunes, Hordaland                               d.-1837  Tunes                                    Hordaland

125. Kari Magnesdatter                    f.-1757 Tunes, Hordaland                               d.-1796  Tunes i barsel.                     Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

126. Johannes Nilsson                       f.-1761 Romslo , Hordaland            d.-1823                                                 Hordaland

127. Brita Nilsdatter                          f.-1763 Ytre Songstad                       d.-1858  Romslo                                 Hordaland

 

                ************************************************************************************                      

                                                               4.-Tipp–Oldeforeldre   (8 generasjon)

 

128. Ingebret Helgesen                     f.-1714 Lørte i Slagen d.-02.05- 1753 Lørte (under Pretegården) i Slagen, Vestfold

129. Jøran Olsdatter                          f.-00.05- 1719 Nordre Revetal, Våle   d.-17.06- 1786 Lørte i Slagen,    Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

130. Ole Ellefsen                                f.-1720 Mellom Bolæren                  d.-1795 Mellom Bolæren,                 Vestfold

131. Anne Svendsdatter                   f.-1726 Bjerkøy                                  d.-1811                                                 Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

132. Ole Larssen                                 f.-1718 Østre Smidsrød, Nøtterøy   d.-1791 Øvre Tanstad, Nøtterøy,    Vestfold

133. Else Fransdatter                         f.-1725 Føykås, Nøtterøy                 d.-1792 Øvre Tanstad, Nøtterøy,    Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

134. Hans Kristoffersen                    f.-1723 Søndre Smidsrød, Nøtterøy d.-1795Østre Ekenes, Nøtterøy,     Vestfold

135. Helvig Mathisdatter                  f.-1723 Østre Ekenes, Nøtterøy       d.-1796 Østre Ekenes, Nøtterøy,     Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

138. Ole Larssen Buberg                   f.-1721 Buberg, Nøtterøy  d.-1766. Buberg, Nøtterøy,                               Vestfold

139. Kirsti Kristoffersdatter              f.-1724 Østre Oterbekk, Nøtterøy   d.-1786 Haukemyr, Nøtterøy,         Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

140. Knut Anderssøn                         f.-1722 Tolvsrød i Slagen                 d.-1806 Roppestad, Nøtterøy,         Vestfold

141. Margrete Helvig Andersdatter  f.-1721 Bjerkøy                                d.-1803 Roppestad, Nøtterøy,         Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

142. Even Olsen Glomstein              f.-1727 Glomstein                              d.-1788 Glomstein                             Vestfold

143. Anne Andersdatter                    f.-1726 Søndre Holmen, Nøtterøy  d.-1761 Glomstein                             Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

148. Svend Sørensen                         f.-1732 Kjønnerød, Nøtterøy           d.-1807 Bergan, Nøtterøy,                Vestfold

149. Marte Hansdatter                     f.-1723 Grøtterød, Nøtterøy             d.-1776 Bergan, Nøtterøy,                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

150. Hans Jenssen                             f.-1726 Rubberød, Nøtterøy            d.-1799 Rubberød, Nøtterøy,           Vestfold

151. Mari Gundersdatter                  f.-1720 Middelborg, Nøtterøy          d.-1782 Rubberød, Nøtterøy,           Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

                                                                                                                                                                                                           

152. Lars Pedersen                             f.-1728 Nordre Gipø, Nøtterøy        d.-           Nordre Føyn, Nøtterøy,     Vestfold

153. Inger Hansdatter                       f.-1726 Østre Nøtterø                        d.-1782 Nordre Føyn, Nøtterøy,      Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

154. Anders Hanssen                        f.-1723 Nordre Føyn, Nøtterøy        d.-1805 Nordre Føyn, Nøtterøy,      Vestfold

155. Gunhild Jørgensdatter              f.-1715 Strengsdal, Nøtterøy            d.-1782 Nordre Føyn, Nøtterøy,      Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

156. Anders Jørgensen                      f.-1718 Strengsdal, Nøtterøy            d.-1753 Strengsdal, Nøtterøy,          Vestfold

157. Marte Hansdatter                     f.-1723 Grøtterød, Nøtterøy             d.-1776 Bergan, Nøtterøy,                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

158. Even Andorsen                          f.-1706 Anildrød, Nøtterøy               d.-1779 Skrafskjær, Nøtterøy,         Vestfold

159. Live Jakobsdatter                     f.-1710 Vestre Kjøle, Nøtterøy        d.-1782 Skrafskjær, Nøtterøy,         Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

162. Sigfrid Persen Valkoinen          f.-1715. Finland                                  d.-1784                                                 Hedmark

163. Lisbet Henriksdatter                 f.-1712. Hedmark                              d.-1791                                                 Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

168. Morthen Mathisen                    f.-1734 Græsberget                            d.-1814                                                 Hedmark

169. Eli Povelsdatter                          f.-1746 Askogsberget                        d.-1818                                                 Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

170. Samuel Jacobsen Valkoinen   f.-1745 Finland                                   d.-1811                                                

171. Mari Henriksdatter Orainen    f.-1747                                                 d.-1806

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

172. Ole Henriksen                            f.-1750 Kalnæset, Hedmark            d.-06.04-1816                                     Hedmark

173. Ingebor Andersdatter                               f.-1749 Tvensberget, Grue                                d.-11.04-1816                                     Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

174. Ole Danielsen                             f.-            Løvhougen, Hedmark                                                                      Hedmark

175. Kiersti Henriksdatter                 f.-1750                                                 d.-1774                                                 Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

176. Tor Kristoffersen                       f.-1723 Bjerkøy                                  d.-1792 Buerstad, Nøtterøy,            Vestfold

177. Berte Andrea Andersdatter     f.-1725 Bjerkøy                                  d.-1771 Brevik, Nøtterøy,                 Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

178. Kristoffer Hanssen                    f.-1737 Slagen                                    d.-1780 Falt over bord fra ”St.Martin”og druknet.

179. Anne Eliasdatter                        f.-1738 Øvre Buerstad, Nøtterøy    d.-1805 Øvre Buerstad, Nøtterøy    Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

180. Arve Pedersen                            f.-1725 Østre Sem, Nøtterøy            d.-1795 Nedre Skjerve, Nøtterøy,   Vestfold

181. Inger Gundersdatter                  f.-1729 Trolltorød, Nøtterøy            d.-1810 Nedre Skjerve, Nøtterøy,   Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

184. Kristen Olsen                              f.-1742 Nordre Holmen, Nøtterøy  d.-1813 N-Holmen, Brattås, Nøtterøy, Vestfold

185. Eli Finsdatter                              f.-1738 Brattås, Nøtterøy                 d.-1789 N-Holmen, Brattås, Nøtterøy,          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

186. Torger Gundersen                      f.-1735 Hovland, Nøtterøy              d.-1788. Østre Hovland ,Nøtterøy ,                Vestfold

187. Ragnhild Ambjørnsdatter        f.-1738 Skjerpe, Nøtterøy                 d.-1831 Sande, Nøtterøy,                  Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

188. Rasmus Jonsen                          f.-1728 Øvre Sem, Nøtterøy             d.-1786 Østre Nøtterø, Nøtterøy,     Vestfold

189. Sissel Ambjørnsdatter              f.-1735 Grøtterød, Nøtterøy             d.-1785 Østre Nøtterø, Nøtterøy,     Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

190. Even Johannessen                    f.-1730 Stokke, Vestfold                  d.-1776 Søndre Gipø, Nøtterøy,      Vestfold

191. Aase Kristensdatter                   f.-1733 Søndre Gipø, Nøtterøy        d.-1813 Søndre Gipø, Nøtterøy,      Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….    

               

192. Nils Olavson Lavik                   f.-1720 Lavik, Eksingedalen            d.-1779 Lavik, Eksingedalen,          Hordaand

193. Marta Johannesdotter              f.-1720 Modalen                                d.-1779 Lavik, Eksingedalen,          Hordaand

                ………………………………………………………………………………………………………………

194. Ivar Larsson Flatekvål             f.-1712 Fjellanger                               d.-1803 Flatekvål,                              Hordaland

195. Agata Andersdotter                  f.-1716                                                 d.-1777 Flatekvål,                              Hordaland

………………………………………………………………………………………………………………

198. Jakob Ivarson Mo                    f.-1713 Mo                                          d.-1778 Mo,                                        Hordaland

199. Marta Johannesdotter              f.-1720 Flatekvål                                               d.-1810 Mo,                                        Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….

224. Mons Jonsson                            f.-            Ytre Bruvik, Osterøy          d.-1744                                                Hordaland

225. Ågot Nilsdatter                           f.-1689 Stanghelle, Hordaland        d.-           Ytre Bruvik, Osterøy,         Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

226. Johannes Hallsteinsson            f.-1692 Dale, Hordaland                  d.-1764 Hekland,                                               Hordaland

227. Anna Monsdatter                      f.-1693 Hekland, Hordaland           d.-1766 Hekland,                                               Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

230. Lars Larsson Olsnes                  f.-1692 Olsnes, Osterøy                     d.-1772                                                Hordaland

231. Brita Monsdatter                       f.-1701 Hakenes Herfindal              d.-1766 Ytre Bruvik, Osterøy,          Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

240. Lars Rasmusson Rongve         f.-1743 Rongve, Osterøy                  d.-1816 Haus-Åsheim,                      Hordaland

241. Anna Johannesdatter                               f.-1756 Anntun,Ytre Arna                                d.-1816 Haus-Åsheim,                      Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

242. Lars Nilsson                                f.-1745 Vevle ,Osterøy                      d.-                                                          Hordaland

243. Marta Johannesdatter                             f.-1729 Søre Askeland, Askøy         d.-1798 Votlo,                                     Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

244. Olav Ivarson Tunes                  f.-1746 Tunes, Hordaland                                d.-1805                                                 Hordaland

245. Marta Knutsdatter Garnes      f.-1747 Garnes,Ytre Arna                 d.-                                                          Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

                                                                                                                                                                                                           

246. Eirik Nilsson                               f.-1745 Ådnatveit, Hordaland         d.-1825 Ådnatveit,                             Hordaland

247. Ingegerd Albriktsdatter            f.-1751 Kvamme, Hordaland          d.-1811 Ådnatveit,                             Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

248. Johannes Knutsson                   f.-1726 Tjelland, Alvø                       d.-1764                                                 Hordaland

249. Brita Andersdatter                    f.-1720 Havrå, Osterøy                     d.-                                                          Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

250. Magne Johannesson                 f.-1721 Herland, Osterøy                  d.-1795 Tunes,                                    Hordaland

251. Bothild Johannesdatter            f.-1723 Tunes, Hordaland                               d.-1786 Tunes,                                    Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

252. Nils Mikjelson                            f.-1720 Blom, Osterøy                      d.-1803 Romslo,                                 Hordaland

253. Marta Monsdatter                    f.-1732 Seim, Eikanger                     d.-1798 Romslo,                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

254. Nils Halldorsen                          f.-1723                                                 d.-1789                                                 Hordaland

255. Brita Johannesdatter                d.e.        f.-1727 Havrå, Osterøy                     d.-1797  Havrå                                   Hordaland

 

                ************************************************************************************                                                                                                     5-Tipp-Oldreforeldre  (9 generasjon)

 

256. Helge Ingebretsen                     f.-1677 Lørte i Slagen                        d.-1747 Lørte under Prestegården   Vestfold

257. Gro Evensdatter                        f.-1684.                                                d.-1734 Lørte under Prestegården   Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

258. Ole Hanssen                               f.-1664 Søndre Fogstad i Hof          d.-1721 Nordre Revetal,                   Vestfold

259. Barbro (Barbara) Gundersdatter f.-1685 Kjølsrud i Våle                d.-1763                                                 Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

260. Ellef Olsen                                  f.-1671 Kjøleholmen                         d.-1741                                                 Vestfold

261. Marthe Stensdatter                                                                                                                                                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

262. Svend Andersen                        f.-1660 Bjerkøy                                 d.-1743 Bjerkøy,                                Vestfold

263. Dorte Rasmusdatter                 f.-1689                                                 d.-1739 Bjerkøy,                                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

264. Lars Nilssen                                f.-                                                           d.-1741 Østre Smidsrød, Nøtterøy  Vestfold

265. Årsle Ursula Anundsdatter      f.-            Østre Smidsrød                    d.-           Østre Smidsrød, Nøtterøy  Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

266. Frans Jenssen                             f.-1687 Føykås, Nøtterøy                 d.-1740 Føykås, Nøtterøy,                               Vestfold

267. Guri Jørgensdatter                     f.-1680 Søndre Gipø, Nøtterøy        d.-1740 Føykås, Nøtterøy,                               Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

268. Kristoffer Pedersen                   f.-1691 Bakken Øvre Tanstad        d.-1772 Søndre Smidsrød, Nøtterøy,Vestfold

269. Mari Olsdatter Veien                f.-         Østkanten av Kjernås          d.-1764 Søndre Smidsrød, Nøtterøy,Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

270. Mathis Jørgensen                      f.-1697 Østre Ekenes, Nøtterøy       d.-1755 Østre Ekenes, Nøtterøy,     Vestfold

271. Ingeborg Pedersdatter              f.-1690 Brattås, Nøtterøy                 d.-1771 Østre Ekenes, Nøtterøy,     Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

276. Lars Pedersen                             f.-            Buberg, Nøtterøy                                d.-1748 Buberg, Nøtterøy,                                Vestfold

277. Barbro Olsdatter                        f.-                                                           d.-1762 Buberg, Nøtterøy,                                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

278. Kristoffer Nilsen                        f.-1696 Østre Kjøle, Nøtterøy          d.-1740 Borte på sjøen

279. Trine Andersdatter                    f.-1690 Bjønnes, Nøtterøy                               d.-1764 Østre Oterbekk, Nøtterøy,  Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

280. Anders Knutsen                         f.-1675 Lille Basberg, Slagen           d.-1736 Tolvsrød, Slagen,                 Vestfold

281. Mari  (Maren) Larsdatter         f.-            Nordre Berg, Sem               d.-                                                          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

282. Anders Hanssen Walløe           f.-1689 Hvaløy                                   d.-1746 Bjerkøy,                                Vestfold

283. Rønnaug Hansdatter                               f.-1684 Tolvsrød i Slagen                 d.-1744 Bjerkøy,                                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

284. Ole Stillaugsen                           f.-1681 Lille Horperød, Nøtterøy    d.-1746 Glomstein,                            Vestfold

285. Guri Eriksdatter                         f.-1687 Glomstein                              d.-1749 Glomstein,                            Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

286. Anders Hanssøn                        f.-1690 Ø.Holtet, Døvle, Stokke      d.-1740 Søndre Holmen, Nøtterøy,                Vestfold

287. Ragnhild Klemetsdatter           f.-1690 Hovlandsteigen, Nøtterøy  d.-1764 Søndre Holmen, Nøtterøy,                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

296. Søren Svendsen                         f.-1692 Kjønnerød, Nøtterøy           d.-1760 Strengsdal, Nøtterøy,          Vestfold

297. Mari Hansdatter                        f.-                                                           d.-1754 Strengsdal, Nøtterøy,          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

298. Hans Klemetsen                        f.-1698 Hovlandsteigen, Nøtterøy  d.-1769 Hovlandsteigen, Nøtterøy,                Vestfold

299. Kirsti Jensdatter                         f.-1695 Østre Gunnestad                  d.-1761 Hovlandsteigen, Nøtterøy,                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

                                                                                                                                                                                                           

300. Jens Torgersen                           f.-1691 Rubberød, Nøtterøy            d.-1739 Borte på sjøen                     Vestfold

301. Mari Guttormsdatter                f.-1702 Østre Kjøle, Nøtterøy          d.-1759 Rubberød, Nøtterøy,           Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

302. Gunder Olsen                             f.-1687 Midta, Nøtterøy                   d.-1739 Middelborg, Nøtterøy,        Vestfold

303. Jøran Jakobsdatter                   f.-1690 Petterød, Nøtterøy                               d.-1756 Middelborg, Nøtterøy,        Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

304. Peder Sørensen                          f.-1693 Nørdre Gipø, Nøtterøy        d.-1744 Nordre Gipø, Nøtterøy,       Vestfold

305. Mari Asbjørnsdatter                 f.-                                                           d.-                                                          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

306. Hans Håkonsen                        f.-1672                                                 d.-1752 Østre Nøtterø, Nøtterøy,     Vestfold

307. Else Arnesdatter                        f.-1690 Østre Nøtterø                        d.-1763 Buer, Nøtterøy,                    Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

308. Hans Torgersen                         f.-1686 Rubberød, Nøtterøy            d.-1763 Nordre Føyn, Nøtterøy,      Vestfold

309. Live Thorsdatter                        f.-1689 Torød, Nøtterøy                   d.-1745 Nordre Føyn, Nøtterøy,      Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

310. Jørgen Halvorsen                      f.-            Strengsdal, Nøtterøy          d.-1753 Strengsdal, Nøtterøy,          Vestfold

311. Mari Helgesdatter                     f.-            Vestre Elgestad, Nøtterøy d.-1753 Strengsdal, Nøtterøy,          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

316. Andor Sørensen                         f.-1665 Skjerpe, Nøtterøy                 d.-1716 Anildrød, Nøtterøy,             Vestfold

317. Mari Nilsdatter                           f.-1669 Skrafskjær, Nøtterøy           d.-1737 Skrafskjær, Nøtterøy,         Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

318. Jakob Olsen                                               f.-1662 Vestre Kjøle, Nøtterøy        d.-1742 Sem, Nøtterøy,                     Vestfold

319. Gunhild Hansdatter                  f.-1729 Vestre Kjøle, Nøtterøy        d.-                                                          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

336. Mattis Mortensen                      f.-1691                                                 d.-1786 Grue prestegjeld,                  Hedmark

337. Lisbeth Povelsdatter

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

338. Povel Povelsen                           f.-1715 Rotberget, Hedmark           d.-                                                          Hedmark

339. Marithe Henriksdatter Mulikka  f.-1714                                                                                                           Hedmark

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

354. Anders Hanssen Walløe           f.-1689 Hvaløy                                   d.-1746 Bjerkøy,                                Vestfold

355. Rønnaug Hansdatter                               f.-1684 Tolvsrød i Slagen                 d.-1744 Bjerkøy,                                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

356. Hans Anderssen                        f.-1702 Tolvsrød i Slagen                 d.-1753 Agrup, Nøtterøy,                  Vestfold

357. Anne Kristoffersdatter             f.-1702 Vallø i Slagen                        d.-1780 Agrup, Nøtterøy,                  Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

358. Elias Anderssen                         f.-1712 Øvre Buerstad, Nøtterøy    d.-1753 Øvre Buerstad, Nøtterøy,   Vestfold

359. Gjertrud Johannesdatter

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

360. Peder Johannessen                    f.-1698 Mellom Kjøle, Nøtterøy      d.-1766 Østre Sem, Nøtterøy,          Vestfold

361. Anne Lembeksdatter                               f.-1702 Østre Sem, Nøtterøy            d.-1770 Østre Sem, Nøtterøy,          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

362. Gunder Jakobsen                      f.-1702 Trolltorød, Nøtterøy            d.-1773 Hovland, Nøtterøy,             Vestfold

363. Siri Torgesdatter                        f.-1693 Lofterød, Nøtterøy              d.-1787 Hovland, Nøtterøy,             Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

368. Anders Olsen                              f.-1649 Malmø, Våle                         d.-1701 Malmø, Våle                        Vestfold

369. Ragnhild Andersdatter             f.-         Malmø, Våle                          d.-           Brattås, Nøtterøy,               Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

370. Fin Iversen                                  f.-1700 Brattås, Nøtterøy                 d.-1773 Brattås, Nøtterøy,               Vestfold

371. Anne Olsdatter                           f.-1707 Tangen Lofterød, Nøtterøy  d.-1773 Brattås, Nøtterøy,             Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

374. Ambjørn Anderssøn                 f.-1702 Skjerpe, Nøtterøy                 d.-1785 Skjerpe, Nøtterøy,               Vestfold

375. Sønni Olsdatter                          f.-1706 Glomstein                              d.-1746 Skjerpe, Nøtterøy,               Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

376. Jon Andersen  (Jon Lund)        f.-1686 Lund i Skjee, Stokke           d.-1763 Østre Nøtterø, Nøtterøy,     Vestfold

377. Anne Pedersdatter                     f.-1695                                                 d.-1774 Østre Nøtterø, Nøtterøy,     Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

378. Ambjørn Olsen                          f.-1710 Glomstein                              d.-1794 Søndre Grøtterød, Nøtterøy, Vestfold

379. Ingeborg Olsdatter                    f.-1711 Glomstein                              d.-1792 Søndre Grøtterød, Nøtterøy, Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

382. Kristen Larssen                          f.-1708 Søndre Gipø, Nøtterøy        d.-1776 Søndre Gipø, Nøtterøy,      Vestfold

383. Kari Sørensdatter

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

460. Lars Olsnes                                 f.-            Olsnes, Hordaland              d.-1692 Olsnes,                                   Hordaland

461.

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

                                                                                                                                                                                                           

462. Mons Eiriksson                          f.-1660 Herfindalen, Hordaland     d.-1737                                                 Hordaland

463.

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

480. Rasmus d.y.Johannesson        f.-1722 Kaldeklauv, Hordaland      d.-1762 Rongve,                                 Hordaland

481. Marta Jensdatter Anntun        f.-1708 Anntun, Ytre Arna               d.-1775                                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

484. Nils Monsson                             f.-1707 Søre Askeland, Askøy         d.-1759 Vevle, Osterøy                     Hordaland

485. Brita Olavsdatter                       f. 1709 Vevle, Osterøy                      d.-1759 Vevle, Osterøy                     Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

486. Johannes Nilsson                       f.-1698 Søre Askeland, Askøy         d.-1774 Søre Askeland, Askøy,       Hordaland

487. Eli Nilsdatter

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

488. Ivar Nilson                                  f.-1712 Romslo, Hordaland             d.-1780                                                 Hordaland

489. Brita Olavsdatter                       f.-1676 Romslo, Hordaland             d.-1737 Romslo,                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

490. Knut Ivarson Garnes                                f.-1720 Garnes, Ytre Arna                                d.-1788                                                 Hordaland

491. Kari

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

492. Nils Johannesson                       f.-1716 Mjeldheim, Hordaland       d.-1786                                                 Hordaland

493. Gjertrud Markusdatter             f.-1716 Borgo, Hordaland                                d.-1770 Ådnatveit,                             Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

494. Albrikt Andersson                      f.-1712 Reistad, Hordaland             d.-1772 Kvamme,                              Hordaland

495. Marta Larsdatter                       f.-1726 Ådna, Hordaland                 d.-1798 Ådnatveit,                             Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

496. Knut Monsson                           f.-1682 Gjerstad, Hordaland           d.-1745 Tjelland,                                Hordaland

497. Kari Olavsdatter                        f.-            Hausberg, Hordaland        d.-                                                          Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

498. Anders Monsson                       f.-1660 Havrå, Osterøy                     d.-1726                                                 Hordaland

499. Susanna Sevresdatter                              f.-1681 Åsheim, Hordaland             d.-1737                                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

500. Johannes Johannesson            f.-1685 Herland, Osterøy                  d.-1751 Tunes,                                    Hordaland

501. Brita Gregoriusdatter                                f.-1676 Herland, Osterøy                  d.-1750 Tunes,                                    Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

502. Johannes Olavsson                   f.-1646 Tunes, Hordaland                                d.-1718                                                 Hordaland

503. Magdeli Larsdatter                   f.-1682 Tunes, Hordaland                                d.-1749                                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

504. Mikjel Johannesson                  f.-1680 Blom, Osterøy                      d.-1745 Blom, Osterøy,                     Hordaland

505. Ågota Johannesdatter              f.-1682                                                 d.-1737 Blom, Østerøy,                     Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

506. Mons Monsson                          f.-1714 Seim, Eikanger                     d.-1783 Seim, Eikanger,                    Hordaland

507. Marta Andersdatter                  f.-1700 Ådna, Hordaland                 d.-1762 Seim, Eikanger,                    Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

508. Halldor Olavsson                      f.-1677. Romslo , Hordaland           d.-1749.                                                Hordaland

509. Magdeli Andersdatter               f.-1667.Ytre Sognstad ,Hordaland d.-1737                                                 Hordaland

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

510. Johannes Andersson                 f.-1686 Havrå, Hordaland                               d.-1763 Øvste Mjelda,                      Hordaland

511. Ragnhild Knutsdatter                               f.-1699 Øvste Mjelda, Hordaland  d.-1729                                                Hordaland

 

                ************************************************************************************                      

                                                                              6-Tipp Oldeforeldre   (10 generasjon)

 

516. Ole (Oluf)                                    f.-            Søndre Fogstad, Hof          d.-Ca.1665                                          Vestfold

517.

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

518. Gunder Nilsen                            f.-1649 Kjølsrud, Våle                       d.-1739 Kjølsrud, Våle,                     Vestfold

519. Jøran Hansdatter Ryk              f.-1653 Ryk, Våle                              d.-1713 Kjølsrud, Våle,                     Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

530. Gunnar Anundsen                     f.-1649 Østre Smidsrød, Nøtterøy   d.-1743 Østre Smidsrød, Nøtterøy,Vestfold

531. Kirsti Anundsdatter                   f.-                                                           d.-           Østre Smidsrød, Nøtterøy,Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

534. Jørgen Anundsen                       f.-1645 Søndre Gipø, Nøtterøy        d.-1723 Søndre Gipø, Nøtterøy,      Vestfold

535. Ikke navgitt                                               f.-1649                                                 d.-1719 Søndre Gipø, Nøtterøy,      Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

540. Jørgen Anderssen                      f.-1665 Østre Ekenes, Nøtterøy       d.-1735 Brente inne på gården Østre Ekenes

541. Berte Håkonsdatter                  f.-1648.                                                                d.-1738 Østre Ekenes, Nøtterøy,     Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

                                                                                                                                                                                                           

542. Peder Hansen                             f.-1660 Nordre Holmen, Nøtterøy  d.-1745 Søndre Nes, Nøtterøy,        Vestfold

543. Inger Jensdatter                         f.-            Søndre Nes, Nøtterøy         d.-1706 Søndre Nes, Nøtterøy,        Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

552. Peder Larssen                             f.-1662                                                 d.-1746 Buberg, Nøtterøy,                                Vestfold

553. Else Olsdatter                             f.-1658                                                 d.-1738 Buberg, Nøtterøy,                                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

556. Nils Kristoffersen                       f.-1670 Østre Kjøle, Nøtterøy          d.-1740 Østre Kjøle, Nøtterøy,         Vestfold

557. Anne Olsdatter                           f.-1668                                                 d.-1741 Østre Kjøle, Nøtterøy,         Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

558. Anders Andersen                       f.-1664                                                 d.-1731 Bjønnes, Nøtterøy,              Vestfold

559. Kirsti Eriksdatter                        f.-            Bjønnes, Nøtterøy              d.-1731 Bjønnes, Nøtterøy,              Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

564. Hans Henriksen Walløe           f. 1653 Dansk avstamning                              d.-1735 Hvaløy,                                 Vestfold

565. Berte Andersdatter                    f. 1644 Hvaløy                                   d.-1723 Hvaløy,                                 Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

566. Hans Torstenssøn                     f.-1626 Tolvsrød i Slagen                 d.-1698 Tolvsrød i Slagen,                Vestfold

567. Margrete Christensdatter         f.-1642 Store Stang, Åsgårdstrand  d.-1715 Tolvsrød i Slagen,                Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

572. Hans Anderssøn                        f.-            Østre Holtet, Stokke           d.-                                                          Vestfold

573. Kirsti Paalsdatter

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

574. Klemet Hanssen                        f.-1660 Tufte i Stokke                       d.-1738 Hovlandsteigen, Nøtterøy Vestfold

575. Anniken Ebbesdatter                               f.-1661                                                 d.-1748 Hovlandsteigen, Nøtterøy Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

592. Svend Anderssen                       f.-1649                                                 d.-1726 Kjønnerød, Nøtterøy,         Vestfold

593. Anne Sørensdatter                    f.-            Kjønnerød , Nøtterøy         d.-1732 Kjønnerød, Nøtterøy          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

598. Jens Larssen                               f.-1710 Østre Gunnestad, Nøtterøy                d.-           Hovland, Nøtterøy,            Vestfold

599. Tyri  (Turid) Rasmusdatter      f.-         Østre Gunnestad, Nøtterøy  d.-                                                          Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

600. Torger Sørensen                         f.-1644 Rubberød, Nøtterøy            d.-1730 Rubberød, Nøtterøy,           Vestfold

601. Margrete Andersdatter             f.-1657                                                 d.-1737 Rubberød, Nøtterøy,           Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

602. Guttorm Sørensen                     f.-1673 Østre Kjøle, Nøtterøy          d.-1743 Østre Kjøle, Nøtterøy,         Vestfold

603. Ingeborg Hansdatter                f.-1664 Måkerøy, Tjøme                  d.-1726 Østre Kjøle, Nøtterøy,         Vestfold

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

606. Jakob Paulsen                            f.-            Petterød, Nøtterøy              d.-1695 Petterød, Nøtterøy,              Vestfold

607.

                ……………………………………………………………………………………………………………….                    

608. Søren Håkonsen                        f.-1661 Nordre Gipø, Nøtterøy        d.-1737 Nordre Gipø, Nøtterøy,       Vestfold

609. Ragnhild Sørensdatter              f.-1655                       &%3

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...

Britt Berge | Svar 07.07.2016 17.05

Hei Roar😊Det var så kjekt å se deg på Sørlandet og mimre om gamle dager.Jeg har gått igjennom hjemmesiden din,og mye flott.Håper vi sees snart igjen.Hilsen Bri

Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

07.07 | 17:05

Hei Roar😊Det var så kjekt å se deg på Sørlandet og mimre om gamle dager.Jeg har gått igjennom hjemmesiden din,og mye flott.Håper vi sees snart igjen.Hilsen Bri

...
19.02 | 16:37

Hei Roar . Har sett litt på hjemmesiden din. Veldig fin side med Mage flotte bilder Av steder dyr og natur . Skal se mer på siden seinere .
Mvh Ole J Haugen

...
06.02 | 15:09
MALERIER har mottatt 4
09.09 | 11:08
MINE ANER har mottatt 10
Du liker denne siden